Poradnik

5 sposobów na urządzenie domowego biura

Gabinet w domu, czyli pomysł na wygodną pracę zdalną


Każdy, kto chce pracować w domu, na stałe lub od czasu do czasu, powinien pomyśleć o przyjemnym, wygodnym i ergonomicznym miejscu pracy. Jak urządzić domowe biuro? Istnieje wiele sprawdzonych sposobów. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym znajdzie się nasze domowe biuro. Nawet niewielki kącik może być stylową i komfortową przestrzenią do wykonywania obowiązków zawodowych. Sprawdź nasze pomysły na to, jak zorganizować biuro w domu!

 

Jak zorganizować biuro w domu w pięciu krokach?

 

1. Własny gabinet - pełen komfort

Osobne pomieszczenie, w którym można urządzić domowe biuro, to wielka wygoda. Wcale nie musimy posiadać dużej przestrzeni. Wystarczy nieduży pokój z oknem. Oczywiście przyda się ergonomiczny fotel biurowy, biurko oraz szafa lub komoda. Nie można też zapomnieć o praktycznym oświetleniu. Do aranżacji domowego biura chętnie stosowane są klasyczne, drewniane meble, które nadają wnętrzu elegancji, lub te z sieciówki, modne i niedrogie, które można zaaranżować, wykorzystując różne style wnętrzarskie. 

 

2. Adaptacja strychu

Idealnym sposobem na wygospodarowanie komfortowej przestrzeni na biuro w domu jest adaptacja poddasza. Nawet niewielki strych można zamienić w funkcjonalny i stylowy domowy gabinet. Jeśli poddasze do tej pory było nieużytkowe, pierwszym krokiem będzie wykonanie izolacji termicznej. Potem możemy przejść do kolejnych etapów urządzania pomieszczenia. Na strychu świetnie sprawdzają się między innymi aranżacje w stylu skandynawskim, loftowym i industrialnym. Dobrym pomysłem będzie wyeksponowanie elementów architektury strychu, takich jak belki stropowe czy ściana z cegły, które stworzą ciekawy i inspirujący klimat domowego biura. 

 

3. Biuro w salonie

Domowy gabinet w salonie to sensowne rozwiązanie, jeśli nie dysponujemy wolnym pomieszczeniem. W tym przypadku warto w jakiś sposób wydzielić taką przestrzeń. Podział między strefę wypoczynkową i strefą pracy można uzyskać na przykład za pomocą szklanej ścianki działowej, regału lub różnych kolorów na ścianie. 

 

4. Gabinet w sypialni, czyli biurko i toaletka w jednym

Czasami po prostu nie ma wyjścia i musimy stworzyć sobie przestrzeń do pracy w sypialni. Można do tego wykorzystać toaletkę, która będzie na tyle duża i funkcjonalna, aby można było przy niej spędzić kilka godzin. Jeśli zdecydujemy się na klasyczne biurko, najlepiej wybrać takie, które będzie wyglądać elegancko i delikatnie, aby nie zaburzyć wystroju sypialni. W końcu sypialnia powinna przede wszystkim kojarzyć się z relaksem, a nie pracą i obowiązkami. 

 

5. Biuro dla dwojga

To świetny pomysł dla pary, która często pracuje w domu albo prowadzi wspólny biznes. Dobrze jest gromadzić wszystkie rzeczy związane z pracą domowników w jednym miejscu, aby zachować uporządkowaną przestrzeń i nie stracić relaksacyjnego charakteru innych pomieszczeń. Gabinet w domu dla dwojga można wyposażyć w duży blat biegnący z jednej strony pomieszczenia, do którego dostawimy krzesła biurowe. To idealne rozwiązanie dla osób wykonujący zawody architektoniczno-projektowe. Można też zestawić dwa biurka obok siebie.

 

Wierzymy, że dzięki wyżej wymienionym rozwiązaniom, będzie Ci łatwiej urządzić swoje biuro domowe. Daj znać, na które z nich się zdecydowałeś!

skontaktuj się z nami