Poradnik

Trendy w aranżacji wnętrz 2022

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz to kontynuacja modnych rozwiązań opartych na recyklingu i ekologii. Na topie nadal będą rzeczy vintage i handmade oparte na naturalnych materiałach. Sprawdź, jak wykorzystać te elementy podczas aranżacji wnętrz w 2022 roku.
 

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku – jakie kolory?

Wszystko wskazuje na to, że kolor zielony zostanie z nami na dłużej. Według najnowszych trendów wnętrzarskich zieleń będzie jedną z podstawowych barw tego sezonu. Odcienie będą nie tylko głębokie w kolorach szmaragdu, ale także na znaczeniu zyskają kolory jaśniejsze, jak np. mięta, eukaliptus lub oliwka. Pozostaną z nami również ciepłe kolory ziemi, czyli beże, brązy, karmel i gliniana szarość. W trendach wnętrzarskich na rok 2022 pojawi się również nowość w postaci koloru fioletowego, który ma nawiązywać do stylizacji z lat 80. Modne będą odcienie ametystu, jagody, bzu i lawendy.
 

Trendy w aranżacji wnętrz w 2022 roku – jak wykorzystać recykling?

Budowanie świadomości ekologicznej, jest aktualnie wyjątkowo ważne, dlatego swoje odbicie ma również w trendach wnętrzarskich na rok 2022. Ekologia to ważny element nowoczesnego designu. Z przetworzonych materiałów powstają aktualnie zarówno meble, jak i dodatki. Do przykładów takich ekoprzedmiotów zaliczymy:
 

 • - poduszki z butelek PET,
 • - powtórnie wykorzystany poliester do produkcji tapet,
 • - szklane blaty stołów produkowane z nieużywanych już ekranów telewizyjnych i komputerowych.
   

Ich celem jest ograniczenie konsumpcji i zdecydowane zmniejszenie ilości śmieci, co jest możliwe, dzięki korzystaniu z przedmiotów, które zostały już wyprodukowane. W ekotrendach będzie wszystko to, co wyszukasz na pchlich targach lub rodzinnej piwnicy. Każdy taki mebel będzie stanowić oryginalną aranżację, która idealnie będzie nawiązywać do nadal modnego wzornictwa poprzednich dekad. 
 

Style wnętrzarskie w roku 2022 – czyli co będzie modne?

Każdy nowy sezon charakteryzuje się tym, że określone trendy są zdecydowanie mocniejsze od innych. To, co można powiedzieć o roku 2022 to głównie, że style wnętrzarskie będą ze sobą kontrastować. Mocne tendencje będzie przejawiać przede wszystkim prostota i fascynacja naturą, która zostanie przełamana wyrazistymi kolorami i kształtami. Wybierać możesz spośród trendów:
 

 • - Minimalizmu – nadal nie traci na aktualności. Trend ten utrzymuje się od kilku lat. Kolejny rok modne, więc będą wnętrza wyposażone w jak najmniejszą liczbę mebli. Kluczem jest odpowiednia eliminacja zbędnych przedmiotów. W pomieszczeniu ma pozostać tylko taki sprzęt, który współgra z jego funkcją. Rok 2022 przyniesie zmianę w kolorach. Chłodne barwy zostaną zastąpione ciepłymi kolorami ziemi. Dzięki temu pomieszczenia będą bardziej przytulne i komfortowe.
   
 • - Vintage – zainteresowanie starociami nadal rośnie. Z roku na rok notowane są coraz większe zyski ze sprzedaży rzeczy z poprzednich dekad. Umiejętność dostosowania starych przedmiotów do nowoczesnego designu to aktualnie podstawa modnej aranżacji wnętrz. Wiele elementów zaczerpnięta jest z boho. Vintage to również popularny styl mid-century nawiązujący do lat 50 i 60., który w tym roku cieszy się dużą popularnością. To proste, geometryczne kształty lekkich mebli, które najlepiej sprawdzają się w dużych, jasnych przestrzeniach.
   
 • - Lata 80. – to przeciwieństwo statecznego mid-century. Styl lat 80. to krzykliwe kolory i nietypowe formy. Barwy są jaskrawe i tworzą kontrowersyjne połączenia. Wzory są geometryczne i często przyjmują zabawne, ironiczne formy. Plastik i lastryko tak najtrafniej można scharakteryzować ten trend. To zdecydowanie coś dla fanów designu z przymrużeniem oka. 
   

 

skontaktuj się z nami